Sentimente...Rubrica pentru cei ce pot iubi din suflet...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sentimente...Rubrica pentru cei ce pot iubi din suflet...

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Mar Mar 02, 2010 11:33 am

In urma vizualizarii unui blog al unui bun si vechi prieten al meu, Marius-Dan din Mun. Lupeni-HD si fiind intr-o stare de maxima sensibilitate in plan psihic si sentimental, m-am gandit sa creez aceasta rubrica, pentru cei care mai au o farama de adevar si iubire in suflet.

Am rugamintea sa nu scrieti aici, doar de dragul de a va face reclama sau ca sa scrieti si voi. As dori din suflet sa fiti macar aici sinceri si sa spargeti asa-zisul paravan sau zid protectiv - acea bariera de siguranta (cum cred unii), care de fapt, in timp va face sa suferiti enorm si sa va irositi atatia ani in zadar. Si acum as vrea sa incep eu primul cu, cu un mic comentariu:

study study study Foarte frumoase versurile pe care le-am citit si nu doar, in acel blog. Ma ating si pe mine... Sunt intr-o stare atat de..... Nu stiu, viata asta, a luat-o razna de tot. Nimic nu mai este cum era si nu mai functioneaza dupa niste standarde. Totul este haotic. Nu mai vorbeste lumea de dragoste, sentimente...etc. Nu inteleg lumea, oamenii...nimic. Efectiv - nimic. Parca totul este un nimic, o goana. O goana dupa cai verzi...imaginari. O goana dupa bani, dupa interese personale. O goana spre moarte, in care nu mai aveti timp sa iubiti, sa simtiti, sa va transpuneti in pielea altor persoane care iubesc, sufera, simt totul in fiecare celula... Dupa 32 de ani de viata, in care am incercat sa studiez bunul mers, oamenii, criteriile si standardele dupa care ar trebui sa functioneze viata intr-un mod pozitiv, am realizat ca nu mai exista nimic din ce exista altadata, nici dragoste sincera, nici sentimente sincere, nici moralitate...;fiecare lupta doar pentru scopurile sale, totul e o minciuna, un subiectivism...Pacat. Eu raman la fel, asa cum am fost. Am doua variante: 1- sa gasesc pe cineva (jumatatea mea) la fel de afectata ca si mine, care sa ma inteleaga si 2-sa sufar o viata intreaga. Poate credeti ca sunt un tampit... Nu. Nu sunt. Stiu exact ce simt, cine sunt si ce pot sa fac. Cu bine tuturor si nu uitati: dragostea este cel mai presus lucru sau sentiment in aceasta viata. Dragostea nu moare niciodata si nu are varste. Dragostea si sufletul sunt singurele lucruri sfinte. Iubititi, oameni buni, din suflet. Nu lasati ura sa va distruga! Nu trebuie sa mai considerati ca toate persoanele sunt in aceiasi oala (cum se spune), indiferent de sex; asta va va distruge in timp. Viata e scurta si trece in viteza...merita sa va infruptati din ea. Cautati "cheia", nu calcati pe ea !!!Si nu va pierdeti credinta! Cu lacrimi in ochi va spun: iubiti-va!
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2682
Varsta : 40
Data de inscriere : 18/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Re: Sentimente...Rubrica pentru cei ce pot iubi din suflet...

Mesaj Scris de valentin000999 la data de Lun Feb 25, 2013 1:29 pm

Iubirea??? mai respira ea oare sincer din vre-un suflet..Mai exista acea cautare de 2 in 1??
Iubirea?Este fff putin cunoscuta si confundata cu sentimentalismul,mila,sexul,,placerea...cand "EA" este mult mai mult decat noi insine,pentru ca din "EA" ne-am nascut..si ar fi normal si natural in "EA" sa fiintam si sa ne exprimam.
valentin000999

masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 51
Data de inscriere : 25/02/2013

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum