Regrete

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Regrete

Mesaj Scris de Rehab la data de Joi Dec 03, 2009 10:45 am

Buna ziua. Nu stiu daca voi posta bine aici dar alta sectiune n-am gasit. Mi-am facut ieri inca un tatuaj dar de data asta a fost permanent. Aveam o schita pe care o tineam de un an de zile si visam sa o vad pe pielea mea. M-am dus unde m-am mai tatuat si i-am intrebat de cel putin 6 ori daca li se pare greu modelul si bineinteles daca imi iese IDENTIC cu ceea ce am eu in schita. Mi-au spus ca nu e dificil si ca va iesii la fel. Se pare ca n-a fost asa. Atunci pe loc cand mi-a facut tatuajul am fost atat de incantata incat n-am mai dat importanta detaliilor, pertotal tatuajul e frumos si unic. Cand am ajuns acasa si dupa ce mi-am dat folia jos l-am studiat. Am dat-o intr-un mare plans si inca sunt foarte suparata ...e oribil si nici nu mai suport sa-l vad. Ceea ce ma doare cel mai tare este faptul ca l-am facut pe mana si nu e mic deloc. Umbrele de shadow sunt jalnice si mi-a tras la nimereala niste linii cu alb plus multe altele ..........................Azi de dimineata cum m-am trezit deja incepusem sa caut pe net cum sa mi-l scot. Am doar trei solutii. Ori mi-l scot (dar chirurgia nu cred ca e o solutie pentru ca e MARE), ori o sa plang 24 din 24 de ore de fiecare data cand dau ochii cu el sau mi-l refac si imi pun o mare PATA de negru deasupra de o sa zici ca am ciuma.

O prietena mi-a spus ca se poate scoate tatuajul dupa 24 de ore cu ' carne cruda sau lamaie .

Rehab

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 28
Data de inscriere : 03/12/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Regrete

Mesaj Scris de nick_style la data de Joi Dec 03, 2009 2:44 pm

Carne cruda si lamaia sunt povesti,sa nu te apuci sa faci asa ceva,cel mai bine pune o poza cu el sa vedem si noi daca chiar e asa de oribil,si o poza cu modelul original daca vrei.
Mai intai de toate uita de carne si lamaie.
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 37
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Rehab la data de Joi Dec 03, 2009 3:12 pm

Ok. Voi atasa si pozele. Nu sunt absurda sa vreau perfectiunea de pe lume ....dar am intrebat lumea de foarte multe ori daca se poate face acest tatuaj ca in poza... si m-am gandit ca se poate pentru ca am vazut altele mult mai complicate ...al meu e mic copil pe langa alte poze vazute, dar se pare ca a iesit un tatuaj rupt din niste benzi desenate.

Stelutele in nici un caz nu au forma dupa vartej. Ele arata de parca sunt niste stelute strambe puse deasupra unui vartej. Sa nu mai zic ca sunt 2 tipuri de stelute . Cele de sus mi le-a facut cu (virgula) colturile ascutite iar cele de jos micute (pt ca nu s-a sinchisit sa mi le deseneze el) au iesit de parca sunt niste romburi colorate. Iar ce ma deranjeaza cel mai mult este micul vartej de jos. Zici ca e facut de un copil mic, cu niste terminatii de 3 linii de parca a prins radacini si nicidecum nu mi-a facut un efect ceva acolo. Cand ma uit la tatuaj primu lucru care-mi sare in evidenta e bulina aia neagra de parca am o buba de-a prins radacini.

Rehab

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de nosferatum la data de Mar Dec 08, 2009 7:57 pm

Ce iti spun eu, tatuajul tau nu e asa de oribil, modelul cred eu k e unul din schitele lui Ova.Complicat chiar nu e, dar cine ti l a facut l a facut fara interes si in graba, mare lucru nu cred k mai ai cei face decat sa te duci in alta parte sa il retusezi putin, in special stelutele ,care si sora mea de clasa a 4 a le face mai bine ,culorile mi se par putin mai mult sterse.Sfatul meu e sa cauti un alt artist sa il retusezi,k cel care ti l a facut e un artist de 2 lei Mad sau poate chiar nu si a dat interesul.succes si nu mai plange k nu are rost, totul are o solutie Surprised
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 26
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Rehab la data de Mier Dec 09, 2009 9:14 am

Ms mult de raspuns. Raman cu cicatrice daca mi-l scot cu lasserul ? Deja l-am decojit si nu mai are coaja. As putea sa merg luna asta sa mi-l scot? E vrun risc daca nu e complet vindecat?

Rehab

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de nosferatum la data de Mier Dec 09, 2009 1:10 pm

se poate scoate cu laserul, dar dk te tine buzunarul....k il scoti in mai multe sedinte sa nu crezi k dispare doar dintr o sedinta.Si mai bine asteapta sa se vindece complet k deja tesutul e lezat din cauza tatuajului si tu venind cu laserul s ar putea sa ramana urat tesutul. Exclamation
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Joi Dec 10, 2009 5:34 pm

Rehab a scris:Ms mult de raspuns. Raman cu cicatrice daca mi-l scot cu lasserul ? Deja l-am decojit si nu mai are coaja. As putea sa merg luna asta sa mi-l scot? E vrun risc daca nu e complet vindecat?

Draga mea, vreau sa iti spun, ca nu are rost sa apelezi la chirurgie sau laser. Cicatrici vor ramane in ambele variante. Recomandarea mea este sa il lasi o perioada sa se decoloreze putin (poti chiar sa il ajuti cu solarul) si apoi sa ii faci un retus la un salon de treaba. Apropo, poti sa ne spui in ce oras ti l-ai facut? Smile Imi pare sincer, rau, ca schitele mele nu seamana cu tatuajul tau... No

Ultima editare efectuata de catre Ova-Tattoo Art in Joi Dec 10, 2009 5:47 pm, editata de 2 ori
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2682
Varsta : 40
Data de inscriere : 18/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Joi Dec 10, 2009 5:38 pm

Uite si varianta by Ova (adica cea originala) - inca nefinalizata. Asta e doar prima sedinta.
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de nosferatum la data de Joi Dec 10, 2009 5:50 pm

ca de obicei, se vede profesionalismul pirat si asa cum ti a spus si ova si eu, mai asteapta si il vei reface la un salon profesional.
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Rehab la data de Joi Dec 10, 2009 8:35 pm

M-am tatuat la Roxy-tattoo (Buc). Bataie de joc ce fac oamenii acolo. Mi-au spus 2 prietene ca sunt multumite de tatuajele lor facute acolo dar ele n-au avut nimic complicat, doar tribale si scris pe brat. Regret tatuajul si sper din tot sufletu sa nu mai faca si altii greseala asta si sa mearga la ei. El deja s-a refacut, mi-am rupt eu coaja cu gandu ca poate se mai ia cu tus. Oare se mai poate reface? Ova esti din Buc? Ai salon ?

Rehab

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de nosferatum la data de Vin Dec 11, 2009 10:48 am

salonu lui ova, scz k intervin e in petrosani din cate stiu eu, si desigur cel din Italia care ptr mine mi se pare de vis. Very Happy Si nu mai incerca sa te pedepsesti singura si sa iti faci alte rani mai grave care ai sa le regreti mai mult.
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Vin Dec 11, 2009 1:41 pm

Rehab a scris:M-am tatuat la Roxy-tattoo (Buc). Bataie de joc ce fac oamenii acolo. Mi-au spus 2 prietene ca sunt multumite de tatuajele lor facute acolo dar ele n-au avut nimic complicat, doar tribale si scris pe brat. Regret tatuajul si sper din tot sufletu sa nu mai faca si altii greseala asta si sa mearga la ei. El deja s-a refacut, mi-am rupt eu coaja cu gandu ca poate se mai ia cu tus. Oare se mai poate reface? Ova esti din Buc? Ai salon ?

Daca vrei si poti, sa sti ca din 15 decembrie sunt in Petrosani. Daca vrei, vino sa il refac eu tatuajul. Sa vedem ce se mai poate face. Desi, daca ai conturul foarte accentuat la stele e destul de greu. Dar gasim o varianta, totusi. Ca sa vezi mai multe, intra aici: www.tattooarte.it - galerie tattoo. Numai bine!
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de smiresmire la data de Vin Dec 11, 2009 2:07 pm

pare rau de tatuaju tau dar lasal sa se mai stearga si porma sal refaci peste calumea da la un profesionist nu la aia de la roxy tattoo

Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 30
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Sam Feb 13, 2010 7:47 pm

Alt tatuaj facut la salon care mi se pare destul de prost facut daca te uiti mai in detaliu
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de nosferatum la data de Sam Feb 13, 2010 7:49 pm

putin anorexica zana Laughing
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Sam Feb 13, 2010 7:51 pm

da unde e facut ca nu-mi dau seama,eu zic ca-i omoplat:)
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de nosferatum la data de Sam Feb 13, 2010 7:53 pm

cred k da, asa pare
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Sam Feb 13, 2010 8:05 pm

La acel tatuaj nu e nici o linie dreapta,seamana cu cele facute de senzation Smile) piciorul din spate e prea negru si daca te uiti la forma corpului atent e handicapat tot:))Nu vreau sa fiu rau dar cand lucrezi la un salon trebuie sa faci tatuaje de caliateca raman pe viata nu ca la mine,daca slutesc pe unu la coafor nu-i problem ca parul creste Smile
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de senzation la data de Dum Feb 14, 2010 3:22 pm

parca e facuta cu aparatu meu Smile Nici daca vreau nu scot liniile perfect drepte Smile Gata de maine scot aparatu meu la licitatie Smile)
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 29
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cristi_tattos la data de Lun Iun 27, 2011 1:00 pm

nick_style a scris:Alt tatuaj facut la salon care mi se pare destul de prost facut daca te uiti mai in detaliu

ie urat dar daca ar face niste culori frumoasa cred ca nu mai ar fi urat dupa parerea mea Very Happy

cristi_tattos
Pionier
Pionier

masculin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 24
Data de inscriere : 18/06/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat