salut

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

salut

Mesaj Scris de alina22 la data de Joi Aug 20, 2009 8:33 am

sal am si eu o intrebare..vreau sa-mi fac un tatuaj...dar as vrea sa stiu daca e dureros??...uni zic da...uni zic nu...nu stiu ce sa mai cred...sau se poate anesteia zona respectiva?????.......mersi.....cine imi rasp si mie cn sincer

alina22

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 29
Data de inscriere : 19/08/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: salut

Mesaj Scris de nosferatum la data de Joi Aug 20, 2009 1:07 pm

alina22 a scris:sal am si eu o intrebare..vreau sa-mi fac un tatuaj...dar as vrea sa stiu daca e dureros??...uni zic da...uni zic nu...nu stiu ce sa mai cred...sau se poate anesteia zona respectiva?????.......mersi.....cine imi rasp si mie cn sincer
buna alina,tatuajul doare dar acum exista o crema anestezica, s ar putea sa aiba salonul la care vrei sa te tatuezi asa cva.
nosferatum
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 827
Varsta : 26
Data de inscriere : 26/07/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Joi Aug 20, 2009 3:26 pm

Eu la cate fete am facut tatuaje,si au fost cateva nici una nu s-a plans de durere,cred ca mai degraba se plang baietii
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 37
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Joi Aug 20, 2009 9:50 pm

Draga ALINA......tatuajul este un ritual vechi de mii de ani, nu este o fita cu care sa te dai mare ca ai unu, nu esti in stare sa-l suporti fizic nu iti fa,inseamna ca nu-l meriti.Daca esti din iasi si locuesti acolo nu mai ai norocul sa-ti faci la un salon acolo pentru ca unicul salon de acolo sa inchis tocmai datorita oamenilor de genul tau. Doare.........deci nu doare mai tare ca un epilat cu ceara.......asa ca ia-ti curaj si fa-l asa cum trebe si cum fac alte sute de milioane de alti oameni.....este chear suportabil,chear mai mult decat suportabil. Daca te duci cu idea ca doare asa va fi din cauza ca asa vrei tu . FRUNTEA SUS si dai dovada de respect pentru tatuajul care il vei purta si pentru artistul care va transpira pentru tine.Scuze ca reply-ul meu a fost mai barbatesc putin dar te va ajuta mai mult la autosugestia ta.La fel eu am facut mii de tatuaje la fete in cei 15 ani de munca in domeniu. Nu astepta discutii induiosatoare de la altii ca doare asa si asa sau merge etc...FI BARBAT !!! Twisted Evil

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Vin Aug 21, 2009 4:32 am

Asa Alina fii barbat Smile)
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Varsta : 37
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de alina22 la data de Vin Aug 21, 2009 8:08 am

aha ok mersi de incurajare....eu nu imi fac ca sa ma dau mare....ci pentru mine imi fac....eu imi doresc..si am sa imi fac.... Very Happy ....stau in iasi....dar momentan nus acasa ....sunt plecata si stabilita in italia....si stiam ca este un salon in iasi...sper sa mai fie...daca nu imi fac aici..si tot imi fac....am si piercing in nas...am avut si in buric...si na fost dureros....pur si simplu am intrebat si eu asa....da nu imi gasesc ceva misto ....ce sa imi fac....nu imi dati ceva ideii Very Happy ..mersi pupicii

alina22

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de alina22 la data de Vin Aug 21, 2009 8:09 am

da nick am sa fiu barbat Very Happy mersi......pup

alina22

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de Vin Aug 21, 2009 8:18 am

Pai depinde de tema unde vrei sa te oprewsti .Ca sa nu-ti umplii capul cu mii de modele si dupaia sa nu mai stii ce vrei......limiteaza-te la o tema, flori sau animale etc, si cauti numa din tema aia. Sau o perioada din viata ta ,o trecere,ceva ce sa iti aminteasca de ceva ca sa nu te plictisesti de tatuaj ...ceva sa te reprezinte pe tine sau un simbol ce sa reprezinte perioada din viata ta etc.......sunt multe optiuni.......

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Vin Aug 21, 2009 11:46 am

un tribal mic si negru Smile)sau

imi plac f mult astea
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin