Lacul pe manichiura barbateasca...

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Lacul pe manichiura barbateasca...

Mesaj Scris de simonabeuca la data de Dum Mar 16, 2008 8:47 am

De la a te ingriji cu produse cosmetice destinate doamnelor (lac de unghii,fond de ten,gel de par,epilat axial/inghinal,etc) pana la a fi GAY e cale lunga zic eu !! Daca un abolescent-mascul are cosuri sau poate imperfectiuni ale pielii datorate ''varsatului de vant''-popular,mi se pare normal sa foloseasca un fond de ten,daca are unghii casante de ex. poate folosi un lac de unghii care are si rolul de a intarii unghia,daca se irita axial sau inghinal de la ras si vrea sa dureze mai mult,e normal sa se epileze....Suntem totusi in secolul XXI !!! Apoi o manichiura facuta cu regularitate da si o forma unghiei...Sunt si barbati care merg la pensat...care este problema daca nu vor padure tropicala deasupra ochilor ? Se fac si tratamente cosmetice barbatilor...din nou,care este problema ? Deci sunt PRO ingrijire masculina!!

simonabeuca
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 47
Data de inscriere : 23/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.tattooart.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de At3ul la data de Dum Mar 16, 2008 10:37 pm

cheers
o sa apara in oras un centru spa pentru DOMNI si DOAMNE
nu o sa mai fie strict doamne si mai aterizeaza si cate un barbat cum se intampla pan acum.... Very Happy si este un lucru bun

Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 449
Varsta : 35
Data de inscriere : 17/12/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Vin Iul 18, 2008 7:49 pm

Da, dar nu am inteles cum e treaba cu lacul...pe unghii... cheers
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2682
Varsta : 40
Data de inscriere : 18/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de frger la data de Lun Mai 18, 2009 6:00 pm

Asta-i prea de tot!!!

Un barbat nu are nevoie de lac pe unghii...
Daca este ingrijit, curat, spalat, cu parul tuns normal e ok...
Apoi un astfel de barbat sa fie bine educat si sigur, sa nu taie frunza la caini...

frger
Pionier
Pionier

feminin
Numarul mesajelor : 10
Varsta : 37
Data de inscriere : 18/05/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Mar Mai 26, 2009 8:31 am

un lac transparent sau intaritor etc:Pii bine venit atat timp cat nu exagereaza persona respectiva ii bine:D
ema
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 127
Varsta : 26
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de At3ul la data de Mier Iun 03, 2009 11:53 am

sa ma repet?
lacul are rol de a proteja unghia Very Happy Rolling Eyes

Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 449
Varsta : 35
Data de inscriere : 17/12/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Mier Iun 03, 2009 12:17 pm

nunu:P
am inteles:D
ema
Membru Gold
Membru Gold

feminin

Sus In jos

Lacul pe manichiura barbateasca...

Mesaj Scris de Adina la data de Sam Iun 13, 2009 2:54 pm

Hai ...sa numai fim..rai:)...mie mi se pare ca arata bine...si par ingrijiti...si nu duc neaparat spre feminitate...sau alte inclinatii sexuale..Smile...e Ok Exclamation din partea lor ca se ingrijesc:)
Adina
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 25
Data de inscriere : 27/12/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/profile.php?id=100001007702634

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Sam Iun 13, 2009 9:36 pm

ai dreptate ^Smile^
ema
Membru Gold
Membru Gold

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de smiresmire la data de Dum Iun 14, 2009 5:30 am

NO COMMENT Smile)=))) nu stiu ce sa zic eu unu dupa mine fiecare e liber sa faca ce vrea si gata

Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 29
Data de inscriere : 17/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Adina la data de Dum Iun 14, 2009 7:41 am

eh asa e ..suntem liberi sa facem ce vrem..Smile..fiecare cu parerea lui! tongue
Adina
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 25
Data de inscriere : 27/12/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/profile.php?id=100001007702634

Sus In jos

Mesaj Scris de tattoo_by_flo la data de Mar Ian 18, 2011 7:19 am

pfff. ma prapadesc de ras Laughing eu unul folosesc lacul de unghi din cauza meseriei care am practicat-o (ospataria) ganditi-va cum ar fii sa va aduca un ospatar mancarea si sa aiba jeg sub unghi? acum nu mai e nevoie sa muncesc dar tot imi ingrijesc mainile deoarece da o nota de eleganta. iar cu pensatul la fel . eu unul ma pensez ,merg la solar.... ma ingrijesc . mai iesiti si voi prin cluburi ,in lume (de ajuns in tarile de vest) si apoi mai vb. ova ne poate spune clar cum macaronari intre 17 -25 ani toti se penseaza. inca un exemplu care nici eu nu il practic dar am prieteni. sunt baieti care merg la sala . se epileaza pe picioare(uitati-va la un concurs de culturism. ei o fac pentru a se vedea toate formele muschiului. alt exemplu, striperi se ei se penseaza ,se epileaza.... asta inseamna ca toti sunt gay??? sa va mai zic un lucru. cei pe care ai vedeti voi ingrijiti ,le pasa de cum arata... alt exemplu ar fii lumea modeling-ului. in fine... deci toti barbati din lumea asta care le pasa cum arata sunt gay??? GRESIT

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 67
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de subsonique la data de Mar Iul 12, 2011 11:24 pm

tattoo_by_flo a scris:pfff. ma prapadesc de ras Laughing eu unul folosesc lacul de unghi din cauza meseriei care am practicat-o (ospataria) ganditi-va cum ar fii sa va aduca un ospatar mancarea si sa aiba jeg sub unghi? acum nu mai e nevoie sa muncesc dar tot imi ingrijesc mainile deoarece da o nota de eleganta. iar cu pensatul la fel . eu unul ma pensez ,merg la solar.... ma ingrijesc . mai iesiti si voi prin cluburi ,in lume (de ajuns in tarile de vest) si apoi mai vb. ova ne poate spune clar cum macaronari intre 17 -25 ani toti se penseaza. inca un exemplu care nici eu nu il practic dar am prieteni. sunt baieti care merg la sala . se epileaza pe picioare(uitati-va la un concurs de culturism. ei o fac pentru a se vedea toate formele muschiului. alt exemplu, striperi se ei se penseaza ,se epileaza.... asta inseamna ca toti sunt gay??? sa va mai zic un lucru. cei pe care ai vedeti voi ingrijiti ,le pasa de cum arata... alt exemplu ar fii lumea modeling-ului. in fine... deci toti barbati din lumea asta care le pasa cum arata sunt gay??? GRESIT

Fratele meu alb, bine te-am gasit!
Chestiunea asta cu lacuitul unghilor pun pariu ca habar nu ai de unde vine, ma refer la plaiurile mioritice si garantez ca nici pe afara nu ai idee de unde vine (asta cu afara iti explic in alt episod)...
Deci acum in acceptiunea ta toti barbatii care nu isi dau cu maclavais pe unghii nu se ingrijesc sau cum?
Treaba cu lacuitul si pensatul sprancenelor si raschetatul picioarelor e in voga prin Vest si mai nou si pe la noi...dar hai sa iti explic de unde vine smecheria cu lacuitul in primul rand...vezi tu, acu' ceva ani in urma, inainte sa devii tu maitre d'hotel, exista o anumita specie de oameni pe bulevardele din Bucuresti in special, si prin orasele mai mari, specie care se ocupa cu bisnitareala (un pachet de Kent, un "uischi" mic, etc), adica tigani bisnitari...eee, aia la vremea aia ca sa fie ei motul de pe tort isi dadeau cu maclavais pe unghii...mai apoi, in decursul anilor inspre noi, a aparut o alta specie de oameni d'astia, se numesc manelisti...eee, si astia ca sa vada lumea cata valoare au pe ei, in ei, pe sub ei si peste ei au aplicat aceeasi smecherie, cu maclavaisul pe unghii....boooon, ce au facut astia mai albi la culoare?...au vazut ca smecheria e trendy si cool si era un "must have" sa ai unghiile vacsuite, dadea mai bine la femei si in general straluceau mirific in lumina stroboscoapelor din cluburile pe unde aciuau, si dadeau o senzatie de mafiot cand trageau tacticos din tigara.
Si de aici urmarea, raschetarea pe picioare ca nah, asa se rascheteaza Mutu asa facem si noi (bine, ca ala e fotbalist asta e partea a doua sau unul care face culturism si participa la concursuri si e necesar un epilat complet ca sa vada juriul muschii umflati cu pompa si pastile)...
Deci per ansamblu nu, nu sunteti gay...
Dar igiena inseamna altceva...poti sa fii lacuit si la maini si la picioare si sa ai gonoree ca nah, aia nu se vede da unghiiliiiii...moama moama, ce straluce ele in lumini la club. Very Happy
Boon...si in final te-as ruga sa imi explici si mie care e legatura dintre tine si lumea modellingului sau a fotbalului sau a muzicii?
Sau altfel spus de ce e necesar ca sa faci ce face un prost?

Asta nu inseamna ca trebuie sa stam cu flocii de doi metri la poponeata sau la subrat evident dar de aici si pana la maclavaisul de pe unghi si pensatul sprancenelor e mult...
Stii cum se numesc astia cu maclavaisul si cu pensatul?... Pitziponci...Nu stiai ca exista si pitziponci?
Si intrebarea de 10 puncte... care este LEGATURA dintre JEG si LACUL de pe unghii?...ca nu am inteles...adica daca iti dai cu lac pe unghii dispare jegul sau cum?...sau daca ai unghiile curate si taiate da nu sunt lacuite, sunt jegoase sau cum?

Boon, acum sper ca ai degustat articolul asta la adevarata lui valoare.
O dimineata excelenta iti doresc
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 46
Data de inscriere : 15/05/2011

Vezi profilul utilizatorului http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Mier Iul 13, 2011 10:27 am

Subsonique ce zice omu si ce intelegi tu.
Daca a zis ca prefera sa-si faca manichiura si sa se penseza nu inseamna ca a zis ca restul care nu o fac sunt jegosi.
Mie unu mi se pare ca arata mai bine unghiile la barbati fara lac iar cei care se penseaza o fac pt. ca este nevoie si vor sa arate mai bine pt ca si sprancenele schimba mult fata omului.
La parte cu epilatul picioarelor nu sunt de acord ,chiar mi-e urat cand vad pe cineva epilat.
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de subsonique la data de Mier Iul 13, 2011 1:44 pm

@Nick

Eu nu am inteles nimic si nici nu ma stradui sa inteleg ca nu are rost.
Doar i-am explicat originea in timp a smecheriei cu lacuitul mainilor si raschetarea sprancenelor si a picioarelor... Si evident ca fiecare face cum vrea muschii lui, din partea mea pot sa se epileze si pe intestine, daca asa e trendul asta e....
In concluzie nu inseamna ca sunt sau nu de acord cu treburile astea, mi se falfaie de ce face celalalt, e viata lor si fiecare are liberul arbitru.
E doar o discutie si atat, nu trebuie sa se ofuscheze unul sau celalalt... doar de aia ne-am adunat aici sa discutam nu sa ne scuipam... logic nu?

In rest multa bafta si piele multa de intepat!
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Koma la data de Mier Iul 13, 2011 2:01 pm

Un barbat spalat si cu unghiile taiate este minunat. Restu' e cancan.

Ma intereseaza mai mult daca ii put picioarele, daca foloseste peria la buda, daca isi lasa boarfele prin toata casa, etc. Ma doare-n paispe' de lacul de pe unghii daca nesimtitul nu stie nici macar sa isi puna farfuria in chiuveta... zic si eu. Smile

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 27
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de subsonique la data de Mier Iul 13, 2011 2:15 pm

Ieri am observat o chestiune extrem de interesanta, aveam o treaba de rezolvat pe undeva prin centrul Bucurestiului...boon, si cum celula mea impropriu denumita apartament "confort 1" e situata pe undeva prin suburbie (linistita de altfel) uite cum ma urc eu in metrou si iau in piept Bucurestiul la orele amiezii pe o caldura de se topea si asfaltul...

Si acum observatia...metroul nah, plin de oameni cu daraveri de colo colo, fiecare cu treaba lui... totusi in atmosfera din metrou simteam un iz de ciorapi nespalati impletiti cu miros de fofoloanca putrezita si branza de capra plus transpiratie de santierist.... ma uit in stanga, ma uit in dreapta, nu localizam epicentrul miasmelor... mi-a luat vreo 10 minute ca sa realizez ca de fapt asa puteau toti sau ma rog, marea majoritate...oameni muncitori, amarati, pe care criza asta de carton i-a rapus....de, sarmanii, nu e vina lor ca nu au bani....

Boon, schimb metroul la Piata Unirii si dau in ala de Universitate, Piata Romana...deh, burghezie, alti oameni, alte obiceiuri....deja incepeam sa miros in aer Chanel, Armani, Nina Ricci, de astea aristocrate...domne, deci e adevarata treaba...cu cat inaintezi spre centrul orasului lumea devine mai spalata, alta cultura, alte scoli si facultati, alte mentalitati.... cam asta e si banuiesc ca asa e peste tot in lume...

Cred ca ar fi un lucru bun ca primariile sa distribuie sapunuri si deodorante in loc de fituici propagandiste sau mite electorale constand in biscuiti expirati, un kil de zahar si un litru de ulei si vreo doua paini de acu doua saptamani...da bine, asta e alta discutie si deja intram prea adanc in miezul problemelor....
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Koma la data de Mier Iul 13, 2011 2:32 pm

In alte locuri ti-e drag sa mergi cu autobuz/tren/caruta. Oamenii se imbraca simplu si modest, dar sunt curati. Tine de educatie.

La noi e un fel de genul "Nu ma spal pe dinti. Ma duc la stomatolog si imi face o albire". Adica se ascunde cacatul sub covor, se aprinde un betisor parfumat, si se dau unghiile cu lac.

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 27
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de subsonique la data de Mier Iul 13, 2011 3:09 pm

Koma a scris:In alte locuri ti-e drag sa mergi cu autobuz/tren/caruta.
Oamenii se imbraca simplu si modest, dar sunt curati..

Poate la tine in Elvetia, ca la Romanica la sate iei jegu de sub unghii cu dalta...
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Mier Iul 13, 2011 5:45 pm

Ce sa zic,lasa ca am fost si prin alte tari gen Italia ,Anglia si romanii sunt curati pe langa aia de acolo.
Nu mai generalizati atat ca sunt fel si fel de oameni,daca unii nu se spala nu inseamna ca toti sunt nespalati.Unii mai merg mai nespalati ca nu au posibilitatea sa fac un dus zi de zi,trebuie criticati cei care au posibilitatea si nu o fac.
Iar cu lacul de unghii deja o dati in sf-uri,subsonique pun pariu ca esti si impotriva silicoanelor dar iti curg ochii cand vezi cate una siliconata.
Uite eu ma epilez inghinal total:D,ia ziceti ce e rau in asta?
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de subsonique la data de Mier Iul 13, 2011 6:18 pm

nick_style a scris:Ce sa zic,lasa ca am fost si prin alte tari gen Italia ,Anglia si romanii sunt curati pe langa aia de acolo.
Nu mai generalizati atat ca sunt fel si fel de oameni,daca unii nu se spala nu inseamna ca toti sunt nespalati.Unii mai merg mai nespalati ca nu au posibilitatea sa fac un dus zi de zi,trebuie criticati cei care au posibilitatea si nu o fac.
Iar cu lacul de unghii deja o dati in sf-uri,subsonique pun pariu ca esti si impotriva silicoanelor dar iti curg ochii cand vezi cate una siliconata.
Uite eu ma epilez inghinal total:D,ia ziceti ce e rau in asta?

Esti copil... maturizeaza-te !
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de mariusik la data de Mier Iul 13, 2011 8:17 pm

Conform lui John Lilly si nu numai, dar el mi-a venit acum in minte, omul ''normal'' isi traieste viata repetand anumite tipare pe care le-a invatat de la parinti, de la societate etc.. Unele din ele le-a invatat constient si o face constient iar pe altele nici nu le banuieste, atat de adanc sunt inradacinate in subconstient. Nu putem avea pretentia ca fiecare persoana sa fie constienta de tiparele pe care le urmeaza si care ii ghideaza viata. Fiecare are o anumta incliantie pt un anumit ''stil'' si critica nu ajuta nimanui. Pt mine unul este de apreciat ca unii se ingrijesc intr-un anumit fel (manichiura, epilare etc.). Respectul trebuie sa fie pt toti in masura in care suntem diferiti unul de altul si tocmai aceasta diferenta trebuie sa o respectam.
Cat despre oameni care nu se spala... nu stii niciodata ce probleme are omul ala sau ce viata duce. Si nu este vina lui ca poate nu are conditii sa se spele de 3-4 ori pe zi asa cum o face nu stiu ce mare mahar sau nu stiu ce pitzi.
Inca odata: fiecare trebuie respectat pentru ceea ce este si pt modul lui de a se ingriji si a se aranja.
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 33
Data de inscriere : 01/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Mier Iul 13, 2011 8:52 pm

Poate ca sunt copil dar tu deja ai inceput sa vb. si sa jignesti pe aicisi sa ne spui ca nu iti place natia asta de romani ca sunt asa si asa dar tu te caracterizezi cel mai bine ca fiind acest personaj,romanul care nu-l intereseaza decat de viata celorlalti si sta la colt de strada la o barfa noua.Cam asa sunt caracterizati romanii din ziua de azi,fiecare vrea sa arata ca el e mai destept ca altii,suferinta de bagare in seama si tot asa.Vb. de unii nu de toti romanii.
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de subsonique la data de Vin Iul 15, 2011 11:23 am

mariusik a scris:Conform lui John Lilly si nu numai, dar el mi-a venit acum in minte, omul ''normal'' isi traieste viata repetand anumite tipare pe care le-a invatat de la parinti, de la societate etc.. Unele din ele le-a invatat constient si o face constient iar pe altele nici nu le banuieste, atat de adanc sunt inradacinate in subconstient. Nu putem avea pretentia ca fiecare persoana sa fie constienta de tiparele pe care le urmeaza si care ii ghideaza viata. Fiecare are o anumta incliantie pt un anumit ''stil'' si critica nu ajuta nimanui. Pt mine unul este de apreciat ca unii se ingrijesc intr-un anumit fel (manichiura, epilare etc.). Respectul trebuie sa fie pt toti in masura in care suntem diferiti unul de altul si tocmai aceasta diferenta trebuie sa o respectam.
Cat despre oameni care nu se spala... nu stii niciodata ce probleme are omul ala sau ce viata duce. Si nu este vina lui ca poate nu are conditii sa se spele de 3-4 ori pe zi asa cum o face nu stiu ce mare mahar sau nu stiu ce pitzi.
Inca odata: fiecare trebuie respectat pentru ceea ce este si pt modul lui de a se ingriji si a se aranja.
De acord cu tine, insa critica ajuta... daca ii spui unui nespalat de fiecare data cand il vezi ca pute ala o sa inceapa sa se gandeasca serios la treaba asta si exista sanse mari ca sa se spele...
Si ba da, am pretentia ca sa fie spalat ala care locuieste la oras si are canalizare, nu am pretentia la un taran de la Cuca Macaii care lucreaza pamantul de dimineata pana seara...dar o sa te miri, taranii sunt mai curati decat orasenii... care o fi misterul nu imi explic.
De acord, fiecare trebuie respectat pentru "ceea ce este ca Om".

nick_style a scris:Poate ca sunt copil dar tu deja ai inceput sa vb. si sa jignesti pe aicisi sa ne spui ca nu iti place natia asta de romani....
Vezi, daca te grabesti... nu numai ca nu imi place natia romana, nu imi place absolut nici o natie si daca as avea posibilitatea as face sapun din toata specia umana... imagineaza-ti ce superba ar fi planeta asta fara oameni pe ea. bounce
In schimb imi plac animalele tongue
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Vin Iul 15, 2011 1:00 pm

Vad ca ai 40 de ani,prina anii 80-90 cand era o diferenta enorma fata de ce este acum aveai aceeasi parere despre oameni?Smile
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat