Homosexualitate si Lesbinism

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Vin Feb 08, 2008 11:27 pm

Sunteti pro sau contra homosexualitatii si lesbianismului? Ce parere aveti despre aceasta patura a populatiei? Dati argumente! Este sau nu un pacat? Rolling Eyes

Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2682
Varsta : 40
Data de inscriere : 18/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Re: Homosexualitate si Lesbinism

Mesaj Scris de sascha la data de Sam Feb 09, 2008 8:19 am

nu mi se pare un pacat Smile o relatie intre 2 fete e foarte greu de tinut pentru k fetele sunt mai sensibile si mai rautacioase...nu stiu de ce lesbienele sunt mai usor de acceptat decat homosexualii...totusi sa fii lesbiana si sa urasti barbatii si tot ce tine de ei mi se pare un pic exagerat pt k si ei sunt tot oameni Suspect
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 558
Varsta : 26
Data de inscriere : 04/01/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Sam Feb 09, 2008 6:42 pm

nu sunt nici pro nici contra , atata timp cat nu ma deranjeaza.
nu sunt deacord cu legalizarea relatiilor dintre ei .
nu vad cum ar putea educa 2 gey un copil.
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 932
Varsta : 34
Data de inscriere : 15/12/2007

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de sascha la data de Sam Feb 09, 2008 7:04 pm

asta asa e geta Smile un copil educat de 2 gay va fi si el gay..parerea mea plus k la scoala va fi like Suspect eu de ce AM 2 TATA?? Mad
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin

Vezi profilul utilizatorului http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Dum Feb 10, 2008 9:27 pm

pana la intrebarea " eu de ce am 2 tati" are mult mai multe de suportat , sigur va fi un copil traumatizat pshic ,nu va intelege pana la o anumita varsta ce se petrece chiar daca i se va explika ...
un copil are nevoie de afectiune maerna .pe cand un barbat care tine locul unei mame ff greu va reusi oricat se va stradui .
-
geta
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Lun Feb 11, 2008 8:51 pm

sascha a scris:nu mi se pare un pacat Smile o relatie intre 2 fete e foarte greu de tinut pentru k fetele sunt mai sensibile si mai rautacioase...nu stiu de ce lesbienele sunt mai usor de acceptat decat homosexualii...totusi sa fii lesbiana si sa urasti barbatii si tot ce tine de ei mi se pare un pic exagerat pt k si ei sunt tot oameni Suspect

Nu de asta este putin exagerat Sascha, ci pentru faptul ca, fara barbati nu se vor mai putea naste noi generatii de lesbiene...(asta a fost doar un exemplu)... Wink

Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de cedrik la data de Sam Feb 16, 2008 2:26 pm

da... cam asa faceau si amazoanele... tind sa cred ca`n mare parte erau lesb... avand in vedere ca nu suportau barbatii dar odata la nushcat timp se duceau sa`i fta Very Happy ... nha nu am nika cu gheii atat cat nu au si ei cu mine (vrajeli ... tentative de flirt.. atingeri... etc)... pe cand 2 tipe =P~ pff pacat ca nu vor si barbati cu ele Very Happy dar nha... deaia sunt si tipe BI... in general toate Lesb sunt superbe. PRO Lesb ANTI Homalai. chiar dak aman fac parte din GAY
cedrik
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 53
Varsta : 32
Data de inscriere : 28/01/2008

Vezi profilul utilizatorului http://punkz5.tripod.com

Sus In jos

Mesaj Scris de irina la data de Sam Feb 16, 2008 7:03 pm

nu consider k este pacat!iar la faza cu copii...decat un aurolac in plus care va da in cap pentru a-si castiga existenta,mai bineun gay in plus! Wink -adica,decat sa mor de foame sau de frig si sa traiesc in mizerie....as prefera sa am 2 tati
irina
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 25
Varsta : 25
Data de inscriere : 01/02/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Sam Feb 16, 2008 8:53 pm

nu cred ca la 5-6 ani ai intelege de ce ai 2 tati .... si ai trece cu greu ... colegii te vor marginaliza ... \la noi nu e aceiasi mentatiltate ca in america de ex.
noi suntem in urma cu 20 de ani la conceptii...

Ultima editare efectuata de catre in Dum Feb 17, 2008 8:31 pm, editata de 1 ori
geta
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Dum Feb 17, 2008 8:27 pm

Geta are dreptate in aceasta privinta, dar mai sunt multe motive pentru care nu pot fi de acord. In rest, fiecare stie ce ii place sa "guste"...alegerea ii apartine. Very Happy

Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de octavian la data de Joi Mar 06, 2008 10:24 pm

Hey nu avem dreptul sa ii judecam ... Sincer nu am nimic cu ei atata timp cat nu mi se fac avansuri Smile Fiecare cu fundul lui Smile
octavian

masculin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 29
Data de inscriere : 06/03/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Maltesse Cross la data de Vin Mar 07, 2008 6:14 am

mie mi se par ok...am prieteni si lesbiene si homosexuali si i-am zis si la sascha k mie una imi plac ma mult fetele de cat baietii eu sunt bisexuala...si sa stiti k asta e o boala...o parte a psihicului nu e dezvoltata in mod normalsi apoi oricum care e problema dak sunt doi homosexuali e strict treaba lor...daca ei sunt asa aia nu inseamna ca sunt diferiti de noi complet ca rationalitate si logica sunt la fel pe partea sexuala sunt putini diferitima rog fiecare cu opinia lui...eu recunosc ma atrage mai mult o femeie decat un barbat e cumva o crima sa fiu inlaturata si desconsiderata? nu e...asta nu inseamna k imi plac toate fetele am si eu gusturile mele Wink
Maltesse Cross
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 187
Varsta : 27
Data de inscriere : 15/02/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de sascha la data de Vin Mar 07, 2008 10:05 am

Maltesse Cross a scris:mie mi se par ok...am prieteni si lesbiene si homosexuali si i-am zis si la sascha k mie una imi plac ma mult fetele de cat baietii eu sunt bisexuala...si sa stiti k asta e o boala...o parte a psihicului nu e dezvoltata in mod normalsi apoi oricum care e problema dak sunt doi homosexuali e strict treaba lor...daca ei sunt asa aia nu inseamna ca sunt diferiti de noi complet ca rationalitate si logica sunt la fel pe partea sexuala sunt putini diferitima rog fiecare cu opinia lui...eu recunosc ma atrage mai mult o femeie decat un barbat e cumva o crima sa fiu inlaturata si desconsiderata? nu e...asta nu inseamna k imi plac toate fetele am si eu gusturile mele Wink
iti plac sanii mici frumosi si cu pierceuri in sfarcuri ... Laughing stiu eu k balesti dupa ai mei Very Happy wov u too hon`
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Maltesse Cross la data de Vin Mar 07, 2008 12:05 pm

klar :>:>:> me too hon` nu am o preferinta anume la marimea sanilor da sa fie misto rotunzi si nu lasati sa aibe forma faina plm
Maltesse Cross
Membru Gold
Membru Gold

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de sascha la data de Vin Mar 07, 2008 1:03 pm

Very Happy
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Pantera la data de Vin Mar 07, 2008 4:07 pm

Eu n-am nimic cu ei atata timp cat nu se manifesta in fața mea. Am fost uneori acuzata ca as fi ipocrita si ca nu vreau sa recunosc ca as avea ceva cu ei, dar chiar nu am ce sa recunosc - pot foarte bine sa stau de vorba cu ei la o cafea/un ceai/un suc/ o bere, etc si la fel de bine pot sa leg relatii de prietenie cu astfel de persoane pentru ca, in fond, nu ma privesc orientarile lor sexuale si deviatiile lor cat timp nu ma afecteaza in mod direct.

De exemplu, nu as vrea sa merg in parc cu copilul meu si sa vada doi tipi/doua tipe sarutandu-se pe vreo banca, nu de alta, dar copiii nu reusesc sa faca o diferenta intre bine si rau, intre normal si anormal si, fiind curiosi din fire, au tendinta de a imita ceea ce vad, ori asta nu e tocmai in regula. O sa ramana cu impresia ca o relatie intre doua persoane de acelasi sex este perfect normala(which is not!) si asta ar putea sa duca mai departe la dezvoltarea lui in alte directii decat ar trebui, iar apoi sunt convinsa ca tie, ca parinte, nu ti-ar pica tocmai bine sa realizezi ca fiul tau prefera sa si-o ia in xxx, ori fiica-ta sa dea limbi...

Nu e vorba de vreun "Stay away from me!", ci de "Ai putin respect si ține in intimitate ceea ce e de tinut acolo!"

Apoi, tare ma distreaza valul asta de adolescenti bisexuali ori chipurile pe invers. E o adevarata moda din cate am reusit sa observ si mi se pare chiar trist ca majoritatea nu sunt in stare sa iasa in evidenta si prin altceva in afara de anomalii de genul...
Pantera
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 28
Data de inscriere : 22/02/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de sascha la data de Vin Mar 07, 2008 4:47 pm

unii da ..fac chestia asta k sa iasa in evidenta Razz sunt convinsa k cross nu face asta Razz si nici eu Smile
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Maltesse Cross la data de Vin Mar 07, 2008 7:15 pm

^^din curiozitate tot o sa o faca fie ca vrei fie ca nu cand va fi adolescent sigur o va face Razz
^mah nu o fac doar asa plm...asta sunt eu si gata...off vai doamne amu o sa ma dau la prima fata ce-mi iese in cale ete **** ma dau la o fata care imi place si gata dak e bi sau lesbi e cool dak nu asta e stau pe curu meu
Maltesse Cross
Membru Gold
Membru Gold

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Pantera la data de Vin Mar 07, 2008 8:42 pm

Da ma, poate o sa o faca(desi sper sa nu), dar macar mai tarziu va stii sa discearna binele de rau(pentru ca totusi homosexualitatea este considerata deviatie sexuala).

E adevarat ca la o anumita varsta n-am sa-i mai pot controla sau dirija viata si viitorul, dar cat este mic am sa incerc sa-l educ cat mai bine si sa-i dau sfaturi cat mai bune ca mai tarziu sa-i ajute sa aleaga ceea ce e bine pentru el. Daca el va considera ca homosexualitatea este o solutie, probabil ca intr-un final o sa-i accept decizia, chiar daca nu-mi va fi pe plac ideea. Totusi, pana in momentul ala eu o sa fac tot ce pot ca sa devina in un om asa cum mi-as dori eu sa fie si daca va avea astfel de tendinte probabil ca ma voi gandi ca am gresit pe undeva. Oricum, mai e mult pana voi avea eu copii si vor creste si vor fi in pericol sa o ia pe cai gresite. Ala era doar un exemplu care mi-a venit in minte...

In alta ordine de idei, fetelor nu va judec sau ceva ca ati fi bisexuale si va priveste daca aveti astfel de inclinatii din teribilism sau daca sunt pe bune....asta ca sa fie clar ca nu am batut apropouri pe nicaieri :)
Pantera
Membru Silver
Membru Silver

feminin
Numarul mesajelor : 91
Varsta : 28
Data de inscriere : 22/02/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Vin Mar 07, 2008 8:44 pm

Maltesse Cross a scris:mie mi se par ok...am prieteni si lesbiene si homosexuali si i-am zis si la sascha k mie una imi plac ma mult fetele de cat baietii eu sunt bisexuala...si sa stiti k asta e o boala...o parte a psihicului nu e dezvoltata in mod normalsi apoi oricum care e problema dak sunt doi homosexuali e strict treaba lor...daca ei sunt asa aia nu inseamna ca sunt diferiti de noi complet ca rationalitate si logica sunt la fel pe partea sexuala sunt putini diferitima rog fiecare cu opinia lui...eu recunosc ma atrage mai mult o femeie decat un barbat e cumva o crima sa fiu inlaturata si desconsiderata? nu e...asta nu inseamna k imi plac toate fetele am si eu gusturile mele Wink

Poate nu suferi de o afectiune psihica, te-ai gandit si la asta? Poate ai o varsta la care nu ai intalnit barbatul care sa iti ofere un orgasm din dragoste si care nu doreste doar sex, ca tinerii astia cu fitze de 2 bani, din ziua de azi (care umbla cu ochelari de soare noaptea...). Eu sunt sigur ca un barbat adevarat ar putea sa te faca sa iti dai seama ca satisfactia este mult mai mare cand faci sex cu un barbat, decat cand o faci cu o femeie. Nu spun ca e total deplasat, poate fi si o curiozotate, dar, crede-ma, ca exista si barbati care sa te faca sa simti ca te-ai nascut a doua oara... Cele bune!!!
cheers

Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Buli la data de Sam Mar 08, 2008 4:27 am

sunt de acord doar cu lesbian parade cheers
Buli
Membru Bronz
Membru Bronz

masculin
Numarul mesajelor : 27
Varsta : 31

Sus In jos

Mesaj Scris de Maltesse Cross la data de Sam Mar 08, 2008 11:11 am

^^Ova de cand eram mica aveam inclinatia asta cand eram cu o colega sau asa imi vinea sa o iau de mana si pe vreme ce cresteam doream mai mult sa sarut o fata si si acuma cand simt o fata ma excita mai ceva ca un baiat Smile
Maltesse Cross
Membru Gold
Membru Gold

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de rucs la data de Sam Mar 08, 2008 12:51 pm

m-am sarutat si eu cu o fata, anul trecut...tipa a facut asta, mai mult, k am provocat-o eu..dar a fost o experienta misto...

avand in vedere ce mi s-a intamplat in ultimul timp(k de 5 luni nu imi trece ceea ce simt pt tipul q kre am fost...distanta ne-a separat:eu sunt din B el din tg.mures... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ), incet incet ajung la concluzia k cel mai bine e sa fi lesbi...dar nush de ce cred asta..poate caut refugiul perfect in alta parte...i dunno Sad
rucs
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 100
Data de inscriere : 23/02/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Maltesse Cross la data de Sam Mar 08, 2008 1:22 pm

^ wai nu gasi refugiu in chestia asta. eu fac ceea ce simt plm...
Maltesse Cross
Membru Gold
Membru Gold

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de rucs la data de Sam Mar 08, 2008 4:03 pm

stai linistita k a fost singura experienta de genul...ma atrag fetele, mi se par unele extrem de frumoase...dar...nimic mai mult...
rucs
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 100
Data de inscriere : 23/02/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat