cum ati trata frigiditatea la femei?

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: cum ati trata frigiditatea la femei?

Mesaj Scris de geta la data de Sam Feb 02, 2008 10:14 pm

da cred ac frigiditatea mai apare si la cuplurile care stau din obisnuinta .
am avut o colega de serv care zicea ca nu mai face sex cu sotul de aproape 2 ani ...cica nu simte evoia .... affraid
geta
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 932
Varsta : 34
Data de inscriere : 15/12/2007

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Sam Feb 02, 2008 11:38 pm

Pai inseamna ca sotul ei era labagiu nene (scuzati-ma, dar ma enervez sa aud asa ceva), daca nu putea sa o faca sa simta nevoia. Sau mai exista varianta ca el sau ea sa o faca cu alt partener. Altfel... affraid cyclops What a Face scratch ...nu imi explic...Cum sa nu faci sex de 2 ani? Atunci du-te si ingroapa-te singur frate, ca iti punem noi crucea, numai sa ne lasi un biletel cu numele tau, sa ne aprindem tigara cu el... bom
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2682
Varsta : 40
Data de inscriere : 18/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Dum Feb 03, 2008 5:40 pm

pe bune , am discutat si am intrebat si eu ....
insa femeia avea 45 de ani ..avea si vreo 3 copii ..ea a zis ca nu are pe altcineva , insa de sotul ei ...a zis ac a mai incercat dar ea ... la respins ... nu mia dat alte explicatii ... i-am recomandat si un medic dar ... nu stiu ce a mai facut ....
mai exista si ASTFEL DE SPECIMENE ... Sad
geta
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Lun Feb 04, 2008 9:06 pm

Problematica!!! What a Face No
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Lun Feb 04, 2008 9:15 pm

da ....
dar daca el incearac si se straduie si ea e incapatanata si nu vrea?....cred ca e vb de altceva ...
geta
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Lun Feb 04, 2008 9:17 pm

geta a scris:da ....
dar daca el incearac si se straduie si ea e incapatanata si nu vrea?....cred ca e vb de altceva ...

Cred ca e taranca. "Ce stie taranul ce e ciocolata? / Mananca hartia si-arunca bucata..." pig
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Lun Feb 04, 2008 9:23 pm

Laughing am un prieten care se cam "plange " ac iubita il refuza ff des ...
acum cine stie ce e in capul ei ..daca e ceva ...
geta
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Lun Feb 04, 2008 9:28 pm

"Iubita lui":
-ori nu tine la el,
-ori profita de el (financiar)...
-ori il inseala...
Pe mine nu ma refuza sotia nici daca doarme. Eu cred ca daca iubesti, nu mai conteaza nimic pe lume...Dragostea este cea care ne hraneste sufletul.
rabbit
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Arthemis la data de Mar Feb 05, 2008 5:04 am

Smile)
Daca o femeie la inceputul relatiei a fost foarte activa sexual si i-a si placut, nu poate brusc sa fie frigida, poate doar sa fie plictisita.
Daca e plictisita, stimuleaza-i mintea, gaseste chestii noi care sa o incite si incercati sa vorbiti cat mai deschis, nu conteaza ca ea o sa-ti spuna ca are fantezii ciudate si care tie or sa ti se para un lucru gresit, incearca-le, macar fata vede ca ti-ai dat si tu silinta, apoi daca nu te pasioneaza, spune-i si gasiti o cale de mijloc, faceti un compromis.
Ca si in afaceri, in dragoste, ca toata lumea sa castige, trebuie sa faci compromisuri, dar sa fie fair-play fata de ambii parteneri. bounce
Arthemis

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 33
Data de inscriere : 04/02/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mar Feb 05, 2008 8:14 am

Ova-Tattoo Art a scris:"Iubita lui":
-ori nu tine la el,
-ori il inseala...
Pe mine nu ma refuza sotia nici daca doarme. Eu cred ca daca iubesti, nu mai conteaza nimic pe lume...Dragostea este cea care ne hraneste sufletul.
rabbit
asta cu partea financiara e sigur ..dar daca el o iubeste ..accep[ta (cat poate fi de naiv ....)parca sau terminat femeile ....

-nici eu nu refuz nimik .... Embarassed
geta
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mar Feb 05, 2008 8:15 am

Arthemis a scris:Smile)
Daca o femeie la inceputul relatiei a fost foarte activa sexual si i-a si placut, nu poate brusc sa fie frigida, poate doar sa fie plictisita.
Daca e plictisita, stimuleaza-i mintea, gaseste chestii noi care sa o incite si incercati sa vorbiti cat mai deschis, nu conteaza ca ea o sa-ti spuna ca are fantezii ciudate si care tie or sa ti se para un lucru gresit, incearca-le, macar fata vede ca ti-ai dat si tu silinta, apoi daca nu te pasioneaza, spune-i si gasiti o cale de mijloc, faceti un compromis.
Ca si in afaceri, in dragoste, ca toata lumea sa castige, trebuie sa faci compromisuri, dar sa fie fair-play fata de ambii parteneri. bounce
daca exista comunicare intre ei nu va interveni plictiseala niciodata .si zik din experienta ...la mine de 6 ani .... nu sa schimbat nimik in rau ...
geta
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de paulhd2003 la data de Mar Feb 05, 2008 9:53 am

dar de barbati frigizi ati auzit? am vazut la tv barbat violatr:D de o femeie si apoi sa orientat si sa facut homo
paulhd2003
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 776
Data de inscriere : 30/12/2007

Vezi profilul utilizatorului http://tattooart.forumotion.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de geta la data de Mar Feb 05, 2008 11:51 am

atunci daca sa reorientat nu cred ca e vb de frigiditate ....
a intervenit ceva psihic ,nu a avut cine sa il ajute sa treaca peste acel moment ...si a inceput sa urasca femeile .... \ca daca e gey -tot face sex ....
geta
Full Membru
Full Membru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Mar Feb 05, 2008 3:32 pm

paulhd2003 a scris:dar de barbati frigizi ati auzit? am vazut la tv barbat violatr:D de o femeie si apoi sa orientat si sa facut homo

Si-a descoperit in sfarsit vocatia... Twisted Evil
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de paulhd2003 la data de Mar Feb 05, 2008 9:48 pm

pe bune vb apai nustiu ce lo fi apucat pe ala
paulhd2003
Full Membru
Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 776
Data de inscriere : 30/12/2007

Vezi profilul utilizatorului http://tattooart.forumotion.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de simonabeuca la data de Dum Mar 02, 2008 9:03 am

Pacat ca nu avem si un psiholog aici...ne-ar spune de cate feluri este frigiditatea...E clar ca este o boala de natura psihica,poate fi nativa,ereditara sau dobandita...Daca este nativa sau ereditara este de regula incurabila,pur si simplu nu exista dorinta ci repulsie(ca sa zic asa) fata de actul sexual.Totusi exista femei frigide care au o familie si copii.Frigiditatea dobandita se trateaza de regula daca se lucreaza la phsihic si cu rabdare, pt ca intervine din multe cauze (partener incompatibil - fizic sau insensibil la nevoile partenerei,viol,menopauza,etc) pe care daca le elimini exista sanse reale de vindecare.
Cat despre doamna de 45 de ani care nu mai doreste sa faca sex,nu inseamna neaparat ca este frigida,eu zic ca a trecut prin prea multe probleme,poate s-a instalat si menopauza,probabil are multe responsabilitati si bineinteles un sot caruia nu-i pasa,motiv pt care se complace in existenta ei nemaiavand puterea sa schimbe ceva.Oricare putem ajunge in situatia ei peste 20-30 de ani !!! aviz pustoaicelor...

simonabeuca
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 102
Varsta : 47
Data de inscriere : 23/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.tattooart.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de articole tattoo la data de Vin Iun 25, 2010 7:05 pm

Ova-Tattoo Art a scris:"Iubita lui":
-ori nu tine la el,
-ori il inseala...
rabbit

Ai dreptate Ova
daca o fata vrea sa fie cu tine indiferent daca e sau nu frigida , face sex de cate ori vrea barbatul
adica ma rog, sunt exceptii cand intr-adevar e obosita sau ceva de genu, altfel sigur ca nu te iubeste si nici nu tine la tine
cat despre cele frigide , probabil le place mai extrem sexul
plm , dati palme peste funduleti , trageti de par, faceti ceva sa aiba pofta, ca psihologul isi ia doar banii:)))
daca e eficient metoda sa ma anuntati sa incerc si eu daca gasesc una frigida:))
Glumeam Razz
articole tattoo
Membru Silver
Membru Silver

masculin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 39
Data de inscriere : 13/12/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.articole-tattoo.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de sever la data de Dum Noi 21, 2010 10:39 pm

paul ma sperii:))

sever
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 841
Varsta : 37
Data de inscriere : 06/11/2010

Vezi profilul utilizatorului http://www.severtattoo.com

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Sam Iul 16, 2011 10:08 am

Cam scurt...Sever...Vrem ceva mai explicit...hi,hi...Smile
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de subsonique la data de Sam Iul 16, 2011 11:27 am

Conform celor spuse de Koedt, exista doar orgasm clitoridian.
In 1970, feminista Anna Koedt a starnit o multime de controverse, pretinzand ca exista doar un singur orgasm feminin adevarat, orgasmul clitoridian.
Inaintea ei, parintele psihoanalizei moderne a afirmat ca exista doar un singur orgasm feminin, insa cel vaginal.
Amandoua parerile se bazau pe studiile facute in societatile din care cei doi proveneau.
Probabil ipoteza Annei Koedt s-a bazat pe dorinta ei de a se opune ideii ca femeile care nu au orgasme vaginale sunt frigide.

Lipsa de cunoastere a sexualitatii feminine este atribuita in mare parte patriarhatului, dominatiei barbatilor si tacerii femeilor.
De multe ori, concluziile barbatilor s-au bazat pe propriile frustrari, ceea ce inseamna ca au interpretat lucrurile gresit.
Barbatii sunt cei care le-au catalogat pe femei drept frigide, si inca mai gasesc sustinere in teoriile lui Freud.
Lipsa relativa de cunoastere a anatomiei feminine a dus la diagnosticul psihiatric de frigiditate, care spune ca femeia e frigida pentru ca nu este capabila sa se adapteze rolului social de femeie.
Frigiditatea a fost asadar, o povara dubla, fiind catalogata ca anormala atat fizic, cat si psihic.

Frigiditatea este o consecinta a lipsei de cunoastere a corpului femeii si a legendelor ideologice despre barbati si femei.
E adevarat ca o femeie a atras atentia asupra clitorisului, dar asta pentru ca barbatii l-au neglijat din plin...Unii barbati nici nu l-au bagat in seama pentru ca nu juca nici un rol in placerea lor.
Iar daca n-a fost important pentru ei, a rezultat ca nu e important nici pentru femei.
Multe femei nici macar nu aveau habar de clitoris sau cum ar putea sa-l atinga, avand in vedere ca masturbarea era considerata un pacat grav.
In cele mai bune cazuri, unii barbati acordau putina atentie clitorisului in timpul preludiului.

In trecut, femeile erau considerate fiinte non-sexuale, de unde si numarul mare de femei asupra carora s-a pus diagnosticul de frigiditate, avand in vedere ca ele nu prea experimentau orgasmul vaginal.
Freud n-a ajuns la concluziile lui pe baza studiilor anatomice, ci prin diferite speculatii si prin credinta ca femeile sunt inferioare barbatilor, glorificand atotputernicul penis.
Neglijarea clitorisului de catre barbati, a avut probabil la baza teama ca odata ce femeile ar descoperi ca penisul nu e singura cale spre rai, l-ar neglija.
Cu toate acestea, unii sustinatori ai lui Freud au studiat anatomia feminine si au ajuns la concluzia ca frigiditatea poate fi vindecata chirurgical, iar cauza acesteia este ca vaginul si clitorisul sunt prea departate.
Ei nu erau interesati de femei, doar incercau sa potriveasca corpul femeilor ideii lor.
Mutilarea corpului nu e singurul rau pe care l-a cauzat munca lor "stiintifica". Au facut un rau mult mai mare psihicului femeii si imaginii lor.
Multe femei s-au simtit vinovate din cauza unor lucruri pe care le considerau naturale pana atunci.
Al treilea rau facut a fost acela ca femeilor le-a fost furata placerea actului sexual. La inceputul unei casatorii, multor femei li se spunea: ai rabdare, nu va dura mult.
Orgasmul femeii nu depinde doar de vagin sau clitoris, depinde si de excitarea psihologica si mentala, de preludiu, de marimea penisului.
Kinsey a ajuns la concluzia ca doar 14% din femei au senzatii intense in interiorul vaginului...Asta nu e nimic grav, avand in vedere ca vaginul are si alte functii pe langa satisfactia sexuala (menstruatie, nastere etc.).Emmanuelle Jannini spune ca exista diferente intre femei si ca cele care au un punct G mai pronuntat sunt capabile sa experimenteze orgasme vaginale, in timp ce restul pot avea doar orgasme clitoridiene.
Concluzia e ca orgasmul clitoridian e cel mai comun, iar orgasmul vaginal e mai degraba o exceptie decat o regula.
Sustinerea unui tip de orgasm in detrimentul celuilalt seamana cu razboiul intre doua lumi, unde numai una poate invinge si nu exista loc de nici un compromis...
Dar singurul lucru clar e ca centrul orgasmului e dificil de indicat.

Incercarea de a ajunge la niste concluzii clare despre orgasmul feminin pare absurda.
Incadrarea femeii in sabloane e o crima, avand in vedere ca exista multe tipuri de femei. Acesta este probabil singurul secret pe care trebuie sa il cunosti despre femei.

Sursa:http://www.intimatemedicine.com/

Va recomand si o lectura a paginii de mai jos:
http://sites.google.com/site/vindecareprinsex/home/detalii-despre-subiect/echipa-si-ce-are-fiecare-de-zis/sub-in-sau-peste-mintea-ta/arhetipurile/transfigurarea/de-ce-ai-face-transfigurarea/mai-la-obiect
subsonique
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 169
Varsta : 46
Data de inscriere : 15/05/2011

Vezi profilul utilizatorului http://440hertzi.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Koma la data de Mier Iul 20, 2011 1:04 am

Pe mine ma face frigida prostia. Serios.
Stiu o tipa care s-a distrat foarte fain cu un fost prieten. Pana si-a dat seama ca omul este in urma... rau. Nu a mai mers dupa aceea.

Daca fatuca e frigida, inseamna ca ai probleme.

Koma
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 27
Data de inscriere : 10/07/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum