Unghii false

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Unghii false

Mesaj Scris de At3ul la data de Vin Ian 25, 2008 10:01 pm

sunt de mai multe tipuri

1 acril(portzelan) se realizeaza pe un suport de teflon care este indepartat la intarirea unghiei.Nu se lipesc capsule de plastic pe unghii astfel nu se pune lipici pe unghie...un lucru f bun .Se pot folosi si tipsuri sau capsule de plastic dar nu recomand. Datorita rezistentzei sporite pot fi lucrate f subtziri astfel incat par naturale.Se intretzin odata la 2-3 saptamani

2 gel acrilic se folosesc capsule de plastic si se lucreaza ceva mai gros pt rezistentza. Se pot realiza si pe forme de teflon dar foarte greu deoarece gelul migreaza si pot arata destul de ciudat cand se usuca....necesitand f multa pilire.Se intretzin odata la 2-3 saptamani

3 matase nu se mai folosesc de ceva timp...nu se puteau intretzine si trebuiau schimbate cu totul o data la 2-3 saptamani(nu am lucrat cu asha ceva Razz )

4 rasina se lucreaza ca si acrilul dar sunt f groase...badarane chiar....iarasi nu se mai folosesc(nu am lucrat nici cu asha ceva Very Happy )

5 plastic sunt cele din comert se lipesc cu zuper glue, ataca unghia la greu...sunt destul de aiurea si se vad de la o posta ca sunt aplicate .....se aplica acasa de catre clienta Very Happy

Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 449
Varsta : 35
Data de inscriere : 17/12/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Re: Unghii false

Mesaj Scris de sascha la data de Vin Ian 25, 2008 10:03 pm

sormea zice: yuck! =)))) nui plac fakeurile ^^
sascha
Full Membru
Full Membru

feminin
Numarul mesajelor : 558
Varsta : 27
Data de inscriere : 04/01/2008

Vezi profilul utilizatorului http://www.bodymod.org/profiles/profile~ID~44854.aspx#lsRet

Sus In jos

Mesaj Scris de At3ul la data de Vin Ian 25, 2008 10:12 pm

cand ai ungiile frumoase dar cand ai unghiile sfaramicioase de se exfoliaza...sau cand le rozi si vrei sa scapi de acest obicei prost sau tic nervos....apelezi deoarece nu se vede diferentza intre unghiile false si cele natur dak sunt facute cum trebe

Full Membru

masculin
Numarul mesajelor : 449
Varsta : 35
Data de inscriere : 17/12/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.fashionabletattoos.ro

Sus In jos

Mesaj Scris de Ova-Tattoo Art la data de Vin Iul 18, 2008 7:46 pm

At3ul, ai iesit la pensie, de nu mai esti cu noi? Smile
Ova-Tattoo Art
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 2682
Varsta : 40
Data de inscriere : 18/11/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.ova-tattooarte.com/

Sus In jos

Unghii false

Mesaj Scris de Adina la data de Sam Iun 13, 2009 2:57 pm

Am vazut unghii false ...si arata dragut iar daca clientei ii place de ce nu:) ...doar ca trebuiesc ingrijitee...Smile
Adina
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 25
Data de inscriere : 27/12/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/profile.php?id=100001007702634

Sus In jos

Mesaj Scris de MaDeLeine la data de Mar Iul 28, 2009 8:32 pm

eu am avut unghii cu gel .. din motivele mentionate de At3ul mai sus .. iar acum am ajuns la unghiile mele si doar merg sa`mi puna acel gel pe ele .. odata la 4-5 saptamani .. sunt chiar usor de ingrijit mai ales daca nu ti le incarci cu tot felul de modele si culori inutile :d
MaDeLeine
Membru Bronz
Membru Bronz

feminin
Numarul mesajelor : 30
Varsta : 23
Data de inscriere : 21/07/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de Adina la data de Joi Iul 30, 2009 3:33 pm

Asa zic..si eu...si imi plac modelele simple..Smile sunt mai dragute:)
Adina
Membru Gold
Membru Gold

feminin
Numarul mesajelor : 138
Varsta : 25
Data de inscriere : 27/12/2007

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/profile.php?id=100001007702634

Sus In jos

Mesaj Scris de RoxyNails la data de Sam Mar 27, 2010 5:27 pm

At3ul a scris:sunt de mai multe tipuri

1 acril(portzelan) se realizeaza pe un suport de teflon care este indepartat la intarirea unghiei.Nu se lipesc capsule de plastic pe unghii astfel nu se pune lipici pe unghie...un lucru f bun .Se pot folosi si tipsuri sau capsule de plastic dar nu recomand. Datorita rezistentzei sporite pot fi lucrate f subtziri astfel incat par naturale.Se intretzin odata la 2-3 saptamani

2 gel acrilic se folosesc capsule de plastic si se lucreaza ceva mai gros pt rezistentza. Se pot realiza si pe forme de teflon dar foarte greu deoarece gelul migreaza si pot arata destul de ciudat cand se usuca....necesitand f multa pilire.Se intretzin odata la 2-3 saptamani

3 matase nu se mai folosesc de ceva timp...nu se puteau intretzine si trebuiau schimbate cu totul o data la 2-3 saptamani(nu am lucrat cu asha ceva Razz )

4 rasina se lucreaza ca si acrilul dar sunt f groase...badarane chiar....iarasi nu se mai folosesc(nu am lucrat nici cu asha ceva Very Happy )

5 plastic sunt cele din comert se lipesc cu zuper glue, ataca unghia la greu...sunt destul de aiurea si se vad de la o posta ca sunt aplicate .....se aplica acasa de catre clienta Very Happy

cred ca le confunzi"acril(portzelan)"si "rasina" e tot aia....unde mai sus scrii ca "Se pot folosi si tipsuri sau capsule de plastic dar nu recomand. Datorita rezistentzei sporite pot fi lucrate f subtziri astfel incat par naturale" si apoi scrii ca" rasina se lucreaza ca si acrilul dar sunt f groase...badarane chiar....iarasi nu se mai folosesc(nu am lucrat nici cu asha ceva Very Happy )"
te contrazici singura..mai ales ca spui ca nu ai lucrat...daca nu ai lucrat de unde stii tu?mai zici ca "Se pot folosi si tipsuri sau capsule de plastic dar nu recomand. "nu zau?dc nu se recomand?ca se lipesc cu "lipici"?si "lipiciul"ala daca vrei sa stii se numeste glue si daca este un glue profesional cu filtre uv nu va afecta unghia tocmai de aceea ptr ca este un glue special ptr unghie!
Mai spuneai ca:"acril(portzelan) se realizeaza pe un suport de teflon care este indepartat la intarirea unghiei.Nu se lipesc capsule de plastic pe unghii astfel nu se pune lipici pe unghie."
-asta se numeste constructie pe forma si nu este batuta in cuie..mai st si alte tehnici;)
-cu ultima chestie ai drepate dar totusi cu privire la celelalte de unde le-ai scos?la cursurile de specialitate sincera sa fiu nu am invatat asa ceva..poate iti deschizi tu o scoala daca tot dai sfaturi sigure!Wink...nu mi-o lua in lume de rau dar una e sa incepi prin a spune "asa cred eu ca se face"si una e sa afirmi cu tarie ca asa e..e total gresit iti spun eu care am lucrat cu toate;)

RoxyNails

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 28
Data de inscriere : 27/03/2010

Sus In jos

Unghii false cu gel uv sau acril

Mesaj Scris de adelina1234 la data de Joi Aug 04, 2011 8:38 pm

Buna fetelor,eu mi-am pus singura acasa jnghii cu gel si erau ok insa acum imi pun cu acril care si astea sunt ok,daca aveti posibilitatea eu zic de ce nu?e suficient sa incercati 1 data si nu mai renuntati :p
bafta :*

adelina1234

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 30
Data de inscriere : 04/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos