Sfaturi, pareri, impresii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sfaturi, pareri, impresii

Mesaj Scris de mihai_napradean la data de Mar Noi 20, 2012 10:51 am

Buna, numele meu este Mihai, hai sa incep cu inceputul...sper sa aveti rabdarea sa cititi.

Am 23 de ani, m-am nascut cu handicap la picioare (parapareza spastica), pot sa merg doar ca merg mai greu, schiopatez, am facut facultatea de informatica, totusi nu am terminat-o pentru ca mai am restante, mi-a placut tot din facultate mai putin programarea, care nu s-a prins de mine, de curand am incercat la pariuri sportive deoarece ma pricep la fotbal, am intrat intr-o comunitate si etc. Am investit vreo 3-4 milioane si am ajuns ca vineri sa bag 150 RON iar duminica seara pote si datorita norocului am ajuns la suma de 1000 RON. Eh am decis sa-i retrag si sa fac ceva ce mi-ar prinde bine in viitor, mai ales ca nu-s batran ca sa incep, sunt o fire migaloasa, atenta, imi place sa i-asa totul asa cum vreau, modific poze, fac clipuri video, sau orice fac, si nu imi place sa pierd, am o ambitie in mine de taur (ca zodia mea), si sa scurtez un pic povestea m-am hotarat sa incerc aceasta meserie si voi incepe treptat. Am sa va spun cateva calitati si apoi am sa incep cu intrebarile:
- sunt migalos si atent oricat ar dura fac totul cum trebuie, in orice domeniu
- am timp la dispozitie 14/24 (exceptie noaptea cand dorm), in rest toata ziua pierd vremea pe net si pe la computer
- am o familie care ma sustine in tot ceea ce fac si ma ajuta si financiar, ei fiind la munca in Italia
- ma pricep la desen dar doar reprodus, adica vad o poza sau un desen pe net sau undeva si il privesc si il fac, totul in crion, nu-mi plac culorile, acuarele, carioci, etc.

Intrebari:
Bugetul disponibil e de 600-750 RON
1. Pentru ce sa optez? Un kit complect sau sa i-au fiecare lucru pe parti, o masina, o sursa, ace, culori, etc.
Din ce am cautat eu ar cam fi astea:
ceva de pe site-ul asta:
tattoo-supplies.ro/
acest kit sau ceva de aici de pe site:
articole-tattoo.ro/
de aici ceva, dar ce?:
tattoo-shop.ro
sau asta:
okazii.ro/tatuaje/masini-tatuaje/kit-de-tatuat-tattoo-complet-a120069572

2. Pe langa un kit, sa spunem, de ce mai am nevoie? suport, varfuri, ace, capacele, vaselina, etc?
3. Cum pot face transferul pe piele cat mai vizibil si mai usor de realizat (si acceptabil ca pret), ce produs?ce hartie?ce creioane?ce solutii?de unde?
4. Am hotarat produsul, il comand, vine acasa, ce fac mai departe? Cum invat sa tatuez?Cum setez masina pentru linii, apoi umplere...
-ma gandesc sa incep de la ceva tribale care is usor de realizat, usor de desenat si fara culori(pentru inceput)
-eu am 2 tatuaje si unul ma gandesc sa-l continuu eu, tinand cont ca e pe partea stanga cu dreapta as putea sa "experimentez pe mine"
tatuajele mele:
Tattoo1, click pe link:
imageshack.us/photo/my-images/705/0106201117.jpg/

Tattoo2, click pe link:
imageshack.us/photo/my-images/855/120620121.jpg/

Tattoo 1 e inspirat din asta, mai bine zis duplicat, si ma gandesc sa-l fac eu singur si pe piept si pe mana de la cot in jos.

imageshack.us/photo/my-images/692/tattosdesign2h.jpg/

Totul vreau sa o fac doar ca pasiune si mai putin partea financiara, imi place sa fiu creativ si sunt plin de imaginatie, talent la desen am in a reproduce desenele altora in creion dar cred ca se poate dezvolta si in a combina mai multe idei sau a crea ceva propriu.

Rog cei care citesc sa-mi raspunda frumos la intrebari si nu doar ceva superficial, "succes", "cauta pe net" etc.

Am ajuns aici si ma incredintez voua tocmai pentru ca pe internet gasesc prea putine informatii, si am cautat minim 10 ore, iar dupa youtube ma tem sa ma uit ca aflii 1000 de situatii. Tinand cont si ca ma pricep la computere as putea sa-mi creez un site, forum, frumos, aranjat cu albume, cu tot ce trebuie, ma pricep si la photoshop deci as putea combina desenul real cu cel pe computer.

Astept parerile voastre si va multumesc anticipat.

mihai_napradean

masculin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 28
Data de inscriere : 20/11/2012

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum