Mai multa responsabilitate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mai multa responsabilitate

Mesaj Scris de mariusik la data de Mar Mar 29, 2011 8:39 am

Baieti, eu sunt inscris pe inca doua forumuri dar nu din Romania si vreau sa spun ca avem noroc ca suntem pe forumul asta si nu ne luam p*** in *** desi am merita pentru o parte din tatujele pe care le facem. Vreau sa spun ca in afara scratcher-ii (sau cum ne spunem noi ''home-made) sunt vazuti rau de tot. Adevarul este ca eu unul nu odata m-am simtit de kk cand am facut o linie mai stramba putin sau nu mi-a iesit ceva exact cum trebuia. Cred ca ar trebui sa intelegem ca cei care ne ofera sfaturi si ajutor pe aici (si au experienta!!!) merita tot respectul si multumirile deoarece dupa cum se vede nu sunt foarte multi.
Ceea ce avem nevoie, poate mai mult decat ar vrea unii sa creada, este un simt critic fata de noi mai mare si mai multa sinceritate. Eu unul am piciorul stang inegrit in mare parte deja deoarece toate setarile noi la vechiul aparat le faceam pe mine, primele linii au fost pe mine, MS-urile le-am incercat si reglat pe mine.
Am deschis acest topic dupa ce am vazut tatuaje facute de unii care intra pe acest forum, ca mine, tatuaje care erau un dezastru si erau facute pe pielea altora!!!!! Poate ca unii din noi nu au cumparat prea multe bucati de piele artificiala sau de soric.
Si poate ca ar trebui ca cei de pe la saloane sa faca mai multe cursuri si sa ofere ucenicii mai multe. Poate chiar sa faca si reclama pentru ucenicii. Sunt sigur ca unii ar fi dispusi sa dea bani pentru a invata aceasta meserie. Asta in loc sa acuze si sa arate cu degetul spre cei home-made. Poate ca ar trebui sa faca ceva si in acest sens! Sa nu isi faca griji ca li se fura clientii.
Sunt curios ce parere aveti si voi in legatura cu toate acestea.
mariusik
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 980
Varsta : 33
Data de inscriere : 01/07/2010

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Mai multa responsabilitate

Mesaj Scris de tattoo_by_flo la data de Mar Mar 29, 2011 8:44 am

da +1 ,eu ma intind cat imi tine presul...

tattoo_by_flo
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 458
Varsta : 67
Data de inscriere : 07/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de nick_style la data de Mar Mar 29, 2011 2:08 pm

Eu ma apuc de un tatuaj doar daca sunt sigur ca iese,am avut si multi care i-am refuzat pt ca nu eram capabil de acele tatuaje,multe dintre ele portrete.
nick_style
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 1386
Varsta : 37
Data de inscriere : 19/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de senzation la data de Lun Apr 11, 2011 12:38 pm

da sa stii ca si eu am refuzat multe in ultimul timp, pt ca respec clientul, dar din pacate clientul nu ne respecta pe noi. Apropo de artistii din strainatate, am vazut saloane cu sutele in colo,care credema nu bat nici jumate cat mine, ma refer la calitatea tatuajului. Am cam ruginit daca nu mai bat des Razz Dupa o pauza de 2 luni, la primu tatuaj am dat kix, dar vad ca mi-am revenit Razz Am sa postez noile tatuaje pe forum Razz
senzation
Membru Gold
Membru Gold

masculin
Numarul mesajelor : 667
Varsta : 28
Data de inscriere : 06/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat